SIATKARSKI MOURINHO

Napisał Radek @ 16 lipca 2019

Nie milkną echa wyjazdu z Final Six Ligi Narodów trenera Vitala Heynena. Straszna burza medialna przeszła przez Polskę. Mnóstwo osób zaczęło wieszać psy na selekcjonerze Biało-Czerwonych. Zastanówmy się czy mają powody?

źródło: przeglądsportowy.pl

Zacznijmy od początku, Całe zamieszanie rozpoczęło się już w momencie przyklepania podpisu Heynena na umowie z klubem z Perugii. W piłce nożnej to nie do pomyślenia,w siatkówce już się takie rzeczy zdarzały. kilka dni temu rozpoczął łączenie obowiązków w polskiej kadrze z pracą we włoskim klubie. Sytuacja przedziwna,zważywszy na to,że przed Polską najważniejszy okres...kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich i sam turniej za rok. I za tą decyzję można ganić selekcjonera jak i cały zarząd PZPSu. Zostawiam decyzję związku ich sumieniu...moim zdaniem nie można pozwolić na takie lekceważenie orzełka.
Ale nie na podpisaniu kontraktu chce się skupić, tylko nad wyjazdem Heynena z turnieju FinalSix. Pierwsze informacje o opuszczeniu pojawiły się już przed meczem z Rosjanami, jednak od razu była riposta ze związku, że tematu nie ma. Ok, jednak już wtedy Heynen rozpoczął swoją intrygę, która jak się później okazało spowodowała ostry hejt na trenera, i tylko na niego.
Po porażce z Rosją nikt nie pisał o siatkarzach i ich dyspozycji.

źródło: eska.pl

W mistrzowskim stylu zdjął presję z chłopaków, którzy w spokoju mogą się przygotowywać do sierpniowego turnieju, który jest najważniejszym momentem tego roku dla siatkarzy. Nikt nie będzie spekulował nad wyborem siatkarzy na sierpniowy turniej, czego potwierdzeniem była informacja o piątce dowołanych, która przeszła bez żadnego entuzjazmu czy większej polemiki.
"Parcie na szkło" selekcjonera również spowodowało pozytywny impuls u chłopaków, który ujawnił się na parkiecie w meczu o trzecie miejsce. Niepewność pomimo zagrania wielkiego turnieju wywoła pozytywny impuls...plan Heynena.
Wywiad po Final Six tylko mnie utwierdza, że to wszystko jest przygotowane. Każdy wiedział co ma robić. Stawka najwyższa, gdyż żaden trener na świecie nie ma takiego bogactwa niż Heynen. Postawił "va banque" swoją przyszłość w oczach fanów polskiej siatkówki i nie tylko. Cała Polska o jego planie usłyszała i większość kręci nosem oraz nie dopuszcza go do świadomości. Vital wie co robi i złoto w Tokio to potwierdzi...mam taką nadzieję...a hejterzy niech poczekają ze swoimi przemyśleniami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz