NAJWAŻNIEJSZY PIERWSZY KROK

Napisał Radek @ 21 marca 2019

Wiosna zbliża się wielkimi krokami a wraz z nią zbliżają się jedyne ważne mecze w polskiej piłce. Cała Europa już jest rozkręcona,tylko nie Polska. My tradycyjnie wiosną przyglądamy się jak możni walczą o najważniejsze trofea. Niestety o tej porze roku tylko reprezentacja w kraju nad Wisłą elektryzuje kibiców. Jak na razie scenariusz pozostaje ten sam. Jednak nie zaprzątajmy sobie głowy tym gdzie nas nie ma.

źródło: przegladsportowy.pl

Już w czwartek polska ekipa zmierzy się na otwarcie eliminacji do Euro 2020 z Austrią. Na papierze przeciwnik najmocniejszy w naszej grupie.
Selekcjoner Jerzy Brzęczek powołał w jego ocenie najlepszych na obecną chwilę piłkarzy. Nie ma sensu polemizować z powołaniami,gdyż każdy ma swoją wizję i przemyślenia. Skupmy się więc na tym jak najlepiej ustawić skład i rozpocząć eliminacje od zwycięstwa.

źródło: laczynaspilka.pl

Na pierwszy rzut oka jesteśmy faworytami grupy i nie ma co gadać...awans to plan minimum całego przedsięwzięcia pod tytułem Euro 2020.
Wraz z pierwszym gwizdkiem w Wiedniu rozpoczynamy walkę o pierwsze miejsce w grupie. Dzisiejszego wieczora jesteśmy faworytem. Mając takich trzech snajperów, trudno inaczej myśleć. Oczywiście już teraz możemy być pewni, że co najwyżej dwóch wybiegnie w podstawowej jedenastce...oby, bo polskie gazety podają, że wyjdziemy tylko z jednym "bombardierem". A szkoda, gdyż ustawienie na szpicy Krzysztofa Piątka, a za nim podwieszonego Roberta Lewandowskiego to optymalne ustawienie linii ataku.

źródło: https://twitter.com/UEFAComPiotrK/status/1108351841543299072

W tygodniu sam selekcjoner oznajmił, że bramkarzem numer jeden w Wiedniu będzie Wojciech Szczęsny. Decyzja lekko niezrozumiała, ponieważ w kadrze zdecydowanie pewniejszym punktem jest Łukasz Fabiański, co pokazują mecze na wielkich turniejach. Wojtek ma problem z udźwignięciem spotkań o największym ciężarze gatunkowym.
Jeśli chodzi o linię obrony to ustawienie na środku obrony Kamila Glika z Michałem Pazdanem będzie najbezpieczniejszą opcją, ponieważ zgranie tych Panów jest obecnie najważniejsze przy budowaniu defensywy. Oczywiście pozostali kandydaci również mają szansę na pierwszą jedenastce, ale w mojej ocenie, przy tym, że każdy z nich gra regularnie w swoim klubie, to aspekt zgrania jest tu najważniejszy.
Jeśli chodzi o boki to muszą być wystawieni piłkarze o zachowaniach czysto związanych z daną pozycją, dlatego przestawianie prawego obrońcy na lewą stronę jest nie do przyjęcia. Rozwiązanie jest proste... Bartosz Bereszyński na prawej a Arkadiusz Reca na lewej. Rozumiem tych co mówią, że jak nie grasz w klubie to nie grasz w kadrze...ale, to tylko jeden mecz, dlatego nie kombinowałbym, tylko postawił na piłkarzy, którzy zachowania na danej pozycji mają we krwi.
Najłatwiejsza jest linia pomocy, ponieważ para środkowych pomocników Grzegorz Krychowiak i Mateusz Klich to obecnie optymalne ustawienie. Na skrzydłach oczywiście stawiam na szalejącego w Football League Championship Kamila Grosickiego, a na drugiej stronie (preferowałbym na lewej jako fałszywy lewy pomocnik) Piotra Zielińskiego z Napoli. Schodzący do środka Zielu daje kadrze wiele rozwiązań w ataku pozycyjnym jak i w szybkiej kontrze.
No cóż, pozostaje nam czekać na inaugurację eliminacji. 20:45 startujemy, ale ja osobiście już rozgrywam ten mecz w głowie, no i wychodzi, że nie możemy go przegrać:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz