ROSYJSKA GOŚCINNOŚĆ

Napisał Radek @ 26 lipca 2015

Śledząc ceremonię losowania grup eliminacyjnych MŚ Rosja 2018, nie sposób było zauważyć,że goście zgromadzeni na widowni czekają na afterparty. Samo losowanie było tylko przystawką przed daniem głównym. Każdy z niecierpliwością czekał na rosyjską gościnność. Otwartość Władimira Władimirowicza spowodowała zainteresowanie gości atrakcjami po losowaniu.

Samo losowanie odbyło się bez żadnych kontrowersji i wpadek. Tuż przed ceremonią głos zabrał Prezydent FIFA Sepp Blatter oraz Prezydent Rosji Władimir Putin. Emocje wzrastały, ale tylko u kibiców, ponieważ atmosfera w Pałacu Konstantynowskim była senna.

Po formalnościach związanych z innymi kontynentami, przyszedł czas na losowanie strefy europejskiej, za które odpowiedzialni byli, były reprezentant Niemiec Oliver Bierhoff oraz  reprezentant Rosji Aleksandr Kerzhakov. Europa żyje trwającymi eliminacjami do przyszłorocznych Mistrzostw Europy we Francji, ale na chwilę swoje oczy skierowała na Sankt Petersburg.

Z perspektywy polskiej reprezentacji ziemia rosyjska okazała się łaskawa, a delegacja wyjeżdża z uśmiechami na twarzy. Zarówno losowanie jak i terminarz powoduje, że wśród kibiców zapanował ogromny optymizm. Ale czy słusznie? Fakt, z drużyn wyżej rozstawionych polska kadra nie wylosowała potęg. Dania i Rumunia nie powalają na kolana, dlatego z tych przeciwników możemy być zadowoleni.


Natomiast drużyny niżej rozstawione, które uzupełniły grupę E, mogą powodować niepokój. Jednak terminarz powoduje, że najdłuższa podróż jaka czeka polską kadrę będzie na inaugurację rozgrywek i bardzo szybko Biało-Czerwoni będą mogli wymazać ją z pamięci.To korzystny układ. Pozostała dwójka czyli Czarnogóra i Armenia to wymagający przeciwnicy, w szczególności na własnym stadionie. Przekonała się już o tym polska kadra w eliminacjach do ostatnich Mistrzostw Świata, w których dwukrotnie zremisowała z Reprezentacją Czarnogóry.

Polacy są w stanie zdobyć komplet punktów na własnym stadionie. Urwanie punktów na wyjeździe Danii albo Rumunii postawi Biało-Czerwonych w komfortowej sytuacji. Ale kluczowe będzie uniknięcie wpadek na terenach tych teoretycznie słabszych drużyn, czyli Armenii, Kazachstanu oraz Czarnogóry.

Wczorajsze losowanie spowodowało, że w pozostałych grupach czekają nas szlagiery. W grupie G zapowiada się najciekawszy dwumecz. Los skojarzył ze sobą Hiszpanię i Włochy. Na miano grupy śmierci zasługuje grupa A, w której zmierzą się Holandia, Francja oraz Szwecja.

Za najbardziej wyrównaną grupę można uznać grupę I, w której o awans będą walczyć Reprezentacje Chorwacji, Islandii, Ukrainy, Turcji oraz Finlandii.


Aktualni Mistrzowie Świata trafili do grupy C, w której zajmując każde inne miejsce niż pierwsze okrzyknięte zostanie mega sensacją. Faworyta nie ma grupa D, a o awans powalczą Walia, Serbia, Austria i Irlandia. Anglia, Słowacja, Szkocja oraz Słowenia-drużyny które powalczą o awans z grupy F, chociaż na papierze faworytem jest Reprezentacja Anglii. Cristiano Ronaldo i jego reprezentacyjni koledzy są faworytem grupy B, ale żeby to potwierdzić będą musieli rozprawić się ze Szwajcarią, Węgrami, Wyspami Owczymi, Łotwą oraz Andorą. Faworytem grupy H jest Belgia, ale Bośnia i Herzegowina posiada potencjał pozwalający pokrzyżować Czerwonym Diabłom plany o bezpośrednim awansie do rosyjskiego Mundialu.

Wczorajsza ceremonia w Sankt Petersburgu okazała się szczęśliwa dla Polaków. Zarówno losowanie jak i terminarz pozwalają realnie myśleć o bezpośrednim awansie do Mistrzostw Świata. Tuż po rosyjskiej imprezie w całym kraju zapanowała euforia, ale dzisiaj kiedy emocje opadły, każdy odłożył terminarz na półkę i zaczął koncentrować się na najważniejszym wydarzeniu jakim są eliminacje do przyszłorocznych Mistrzostw Europy Francja 2016, a w szczególności do wrześniowego starcia z Niemcami we Frankfurcie.

2 komentarze:

  1. Wspaniałe losowanie, wychodzimy z pierwszego miejsca,później na Mundialu ogrywamy w grupie Rosję, Niemców,Anglików,Włochów i w finale z Argentyną.

    OdpowiedzUsuń
  2. Grupa bardzo wyrównana, zajęć pierwsze miejsce będzie bardzo ciężko.

    OdpowiedzUsuń